ocmp3.eu

Serwis wielotematyczny

Znaczenie czasu wolnego dla dzieci

Napisane 07.04.2021 przez Wojtek

Tagi: dziecko, rozwój, zabawa, zabawki, wspólne gry, rozwój dziecka, czas wolny z dzieckiem,

Polecane: Forum gry

Rodzice zawsze starają się dawać swoim dzieciom to, co najlepsze. Ale gdy rośnie świadomość znaczenia wczesnej edukacji i tego, jak może ona dać dzieciom wczesny impuls, jest jedna rzecz, której rodzice nie dają dzieciom wystarczająco dużo: czas wolny. Rodzice rezerwują coraz więcej zajęć dla dzieci w młodszym wieku. Jednak znaczenie wolnego czasu dla dzieci polega właśnie na tym, że spoczywa na nich odpowiedzialność za rozrywkę - i jest ona kluczowa dla rozwoju dzieci.

Jak wygląda czas wolny dla dzieci?
Dając dziecku czas na samodzielną zabawę, bez wskazówek, rozwija różne zdolności w różnym wieku. Nie musi to oznaczać, że dziecko bawi się bez nadzoru, zwłaszcza gdy jest bardzo małe. Ale raczej zajęcia w czasie wolnym nie są jednoznaczne i czekają, aż dziecko się zabawi lub dołączy. Dla małych dzieci jest to okazja do nauczenia się samowystarczalności i samoregulacji: chociaż wolą się bawić, nieuporządkowany czas wolny dla dzieci daje im szansę na przepracowanie odmowy natychmiastowej gratyfikacji, znalezienie innej aktywności i nauczyć się odpowiednio radzić sobie z emocjami.

Czas wolny dla dzieci u progu wieku piętnastego to czas kreatywności. Istnieje wolność tworzenia czegoś z niczego - decydowania o tym, jak się bawić i czym, bez wskazówek. Pod wieloma względami jest to większe osiągnięcie niż po prostu podążanie za tym, co zostało ustanowione dla ich rozrywki. Dzieci w tym wieku często znajdują nowe i różne sposoby na zabawę zabawkami i wymyślanie historii, gdy mają na to czas.

Czas wolny dla starszych dzieci daje im możliwość samodzielności i autorefleksji. Odkrywają i realizują swoje pasje, często też dzielą się nimi z Tobą i innymi osobami.

Czy czas wolny dla dzieci jest naprawdę bezpłatny?
Czas wolny niekoniecznie oznacza, że ​​wszystko idzie - w końcu chodzi po części o nauczenie dziecka, aby było zajęte. Czas wolny można zaplanować, ale plan musi pochodzić od Twojego dziecka. Małe dzieci mogą początkowo nie być w stanie samodzielnie planować, więc dawanie im opcji pomaga im, a jednocześnie daje im możliwość podejmowania decyzji. Powiedz: „Musisz trochę pobawić się samemu. Czy chciałbyś pobawić się samochodami czy przebraniami? ”

Gdy Twoje dziecko rośnie, zamiast wymieniać zajęcia w czasie wolnym dla dzieci jako opcje, zadawaj pytania, które pomogą dziecku samodzielnie opracować plan. Pytania typu „Co chcesz zrobić?” „Co możesz zrobić w tej lokalizacji?” „Czy chcesz bawić się wewnątrz czy na zewnątrz?” pomóż dziecku skupić się na planie zabawy.

Pamiętaj jednak, że kiedy dzieci są odpowiedzialne za to, jak się bawią, mogą wystąpić błędy. Twoja córka może sobie z tym poradzić tylko przez 10 minut z 30, które jej przydzieliłeś, i może być konieczne wielokrotne angażowanie się, gdy nauczy się zajmować.

Czym jest dla Ciebie czas wolny dla dzieci?
Jeśli zdrowo rozwijające się dziecko nie wystarczy, kilka cennych minut dodatkowego snu, samotnego lub dorosłego, może przekonać Cię do ograniczenia zorganizowanych zajęć i docenić czas wolny dla dzieci!

Polecane: bandaże dla konia

Polecane: http://balbuzamakeup.pl


O autorze

Wojtek

Mam na imię Wojtek. Znajomi wołają na mnie Wojstas. Lubię słuchać muzykę, czytać książki. Od kilkunastu lat interesuję się rozwojem osobistym. To właśnie na temat szeroko pojętego rozwoju osobistego będę tutaj pisał. Zapraszam do komentowania.


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]


O autorze

[AUTOR_NAZWA]

[AUTOR_OPIS]

Co spakować na relaksujący wypoczynek nad jeziorem

Każdy kocha weekend nad jeziorem. W tym artykule podam wszystkie moje najlepsze wskazówki, co zabrać nad jezioro, aby mieć najlepszą wycieczkę w historii. Załaduj bagaż do bagażnika , wskocz do samochodu i przygotuj się na relaksujący weekendowy wypad na łonie natury. Tylko nie zapomnij spakować niezbędnych rzeczy!

Czytaj więcej...

Losowy

Jak wybrać walizkę

Kupujesz nową walizkę? Ułatwi to wybór.Nie potrzebujesz sterty walizek, aby być gotowym na wszelkiego rodzaju wycieczki. W składniezbędnego bagażu mogą wchodzić trzy kluczowe elementy: torba podręczna, walizka do odprawy i worek marynarski.Anne McAlpin - ekspertka w dziedzinie podróży, częsta globtroterka

Czytaj więcej...